מיקום זה של מודול עליון ריק
powered_by.png, 1 kB
ראשי arrow אקטואליה... arrow הכנס האווירונאוטי ה-47 למדעי התעופה והחלל
הכנס האווירונאוטי ה-47 למדעי התעופה והחלל הדפס
נכתב על ידי Administrator   
רביעי, 21 פברואר 2007

"כבר כיום ניתן באופן מעשי להטיס מטוס נוסעים ע"י מחשב בלבד. המחשב יודע להמריא ולהנחית את המטוס טוב יותר מהטייס ומונע תאונות המוגדרות כ'טעויות אנוש'", כך אומר שלמה צח, ראש מינהל מדעי הטיסה בתעשייה האווירית, עם פתיחת הכנס האווירונאוטי ה-47 למדעי התעופה והחלל לשנת 2007.

הכנס הכולל הרצאות ודיונים על מדע, טכנולוגיה ומחקרים בתחומי ההנדסה האווירונאוטית והחלל, יתקיים היום  ומחר (21-22 בפברואר) בתל אביב ובחיפה. בכנס, הנערך מידי שנה ע"י הועדה המארגנת של הכנס, בהובלת הטכניון ונציגים מארגונים שונים הקשורים לנושא, יופיעו מרצים רבים מצה"ל, מהטכניון ומהתעשיות בארץ ובחו"ל.

מקצת הנושאים שיוצגו בכנס:

  • מל"טים המונעים ע"י אנרגיה סולארית – התע"א, בשיתוף הטכניון, משקיעה ומפתחת טכנולוגיות של מטוסים ללא טייס (מל"טים) המונעים בעזרת אנרגיה סולארית. מדובר במל"טים שזהו מקור האנרגיה היחיד שלהם. מל"טים מסוג זה יוכלו לשהות באוויר פרקי זמן ממושכים, ע"י הטענת אנרגיה מהשמש במשך היום ושימוש בה בלילה. בתערוכה יוצגו דגמים של מל"טים המונעים ע"י אנרגיה סולארית.
  • מטוס נוסעים ללא טייס (מטוס אוטונומי) – תכנית, בה משתתפת התע"א כחלק מקונסורציום אירופי (במסגרת תכנית המו"פ האירופי), שמטרתה לשפר בטיחות טיסה ע"י הטסה אוטונומית והוזלת עלויות כוח-אדם ע"מ לקדם את רעיון הטסת מטוס נוסעים ללא טייס.
    "כבר כיום ניתן, באופן מעשי, להטיס מטוס נוסעים ע"י מחשב בלבד", אומר שלמה צח, ראש מינהל מדעי הטיסה במרכז ההנדסה של התע"א. "המחשב יודע להמריא ולהנחית את המטוס טוב יותר מהטייס ומונע תאונות המוגדרות כ'טעויות אנוש'. המחסום העיקרי משימוש בטכנולוגיה זו כבר עתה הינו פסיכולוגי בלבד. אנו עובדים על שיפור ושכלול השיטה על מנת להפכה לבטוחה יותר", מוסיף צח, שאנשיו ירצו בכנס על נושא זה.
  • תוכנות מחשב לאופטימיזציה אווירודינאמית – התע"א תציג בכנס כלים ותוכנות שפיתחה לאופטימיזציה אווירודינאמית של כלי טיס. מדובר בתוכנות - CFD - Computerized Fluid Dynamics שעוזרות לתכנן את האווירודינאמיות של כלי טיס בצורה טובה יותר. התוכנות שימשו את התע"א כאשר תכננה את מטוס המנהלים החדש G150  בשת"פ עם חברת "גאלפסטרים" האמריקאית. כתוצאה מכך המטוס עומד ביעדי ביצוע גבוהים לעומת התכנון הראשוני. "התוכנות עושות שימוש בכוח מחשובי של 400 מעבדים הפועלים בו-זמנית וגורמות לכך שחישובים מורכבים מאוד יכולים להיעשות כיום ב-17 שעות. ללא יכולת זו, אותם חישובים יארכו כ-54 שנים (!)", אומר שלמה צח.
  • בקרת טיסה של מסוקים – התע"א פיתחה יכולת התאמת בקרת טיסה של מסוקים. הדבר קשה יותר לביצוע מבקרת טיסה של מטוסים קבועי-כנף, בשל התזוזות הרבות של המסוק.

במסגרת הכנס האווירונאוטי יתקיימו הרצאות של עובדי התע"א בנושאים מובהקים של פיתוח כלי טיס: פיתוח כנפיים (אווירודינאמיקה), פיתוח מבנים (aero structures) למטוסים ולמל"טים מחומרים מרוכבים (המשמשים עתה לתכנון וייצור מטוסי קרב ומטוסים אזרחיים), אווירואלסטיות, והסבות מטוסים. אריה הלזבנד, מנהל מפעל מבת חלל של התע"א, ישא הרצאה בנושא תעשיית החלל בישראל – היסטוריה, הווה ועתיד. אורי סיני, מנהל מפעל מל"מ של התע"א, שביצע לפני מספר ימים שיגור מוצלח של ה"חץ", ישתתף בפאנל שידון במענה לאיום הטילים והרק"ק על ישראל.

sunsailor_-____

דגם של מל"ט מונע באנרגיה סולרית (צילום: תע"א)

 
< קודם   הבא >
הוסב לעברית על ידי אתר ג'ומלה
© 2019 מרחב אווירי 2006
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.