מיקום זה של מודול עליון ריק
powered_by.png, 1 kB
ראשי arrow אקטואליה... arrow מרכז הדרכה למטוסי 'צופית'
מרכז הדרכה למטוסי 'צופית' הדפס
נכתב על ידי Administrator   
שלישי, 20 פברואר 2007

אלביט מערכות זכתה במכרז להקמת  מרכז הדרכה למטוסי 'צופית' (Raytheon B200 KingAir) עבור חיל האוויר הישראלי. אלביט מערכות תשמש כקבלן הראשי של הפרויקט וחברת ארקיע והחברה הקנדית MECHTRONIX ישמשו כקבלני מישנה.

מרכז ההדרכה יפעל בשיטת ה-PFI - Private Financing Initiative, לפיה אלביט מערכות תספק לחיל האוויר פיתרון מקיף שיכלול את הקמת מרכז ההדרכה, הפעלת המרכז, אספקת המאמנים ושירותי ההדרכה וכן תחזוקה לתקופה של 10 שנים. משרד הבטחון ירכוש עבור ח"א את שעות האימון מאלביט מערכות. פוטנציאל ההכנסות הצפויות מהפרויקט מוערך בלמעלה מ-15 מליון דולר. מרכז ההדרכה יוקם בשטח אזרחי מחוץ לבסיסי צה"ל.

בנוסף, לראשונה בישראל, תהיה אפשרות לפתוח את מרכז ההדרכה גם לשוק התעופה האזרחית הישראלי ויתאפשר אימון טייסים אזרחיים בהתאם לדרישות התעופה הבינלאומית תוך שימוש במאמן הטיסה ובמתקני המרכז.

יוסי אקרמן, נשיא אלביט מערכות, אמר כי בעולם נרשמת דרישה הולכת וגוברת לשימוש במאמנים בכל תחומי הפעילות, הן האזרחית והן הצבאית,  המאפשרים להשיג ביצועים טובים יותר במסגרת שעות אימון נתונות. לדבריו, פרויקט מרכז ההדרכה למטוסי ה"צופית",  המצטרף לפרויקט אימון פרחי הטייס של חיל האוויר בו משתתפת אלביט מערכות מזה כמה שנים, מבסס את  מעמדה של אלביט מערכות כמובילה עולמית בפרויקטים מסוג זה  ומעידים על שביעות רצונו של הלקוח. אקרמן הוסיף כי האפשרות לאמן גם טייסים אזרחיים מהווה נידבך נוסף וחשוב במגוון ההולך וגדל של קבוצת אלביט מערכות בתחום התעופה האזרחית.

צופית

מטוסי הצופית המופעלים בח"א; למעלה דגם B200 ולמטה דגם B200CT

_2
עידכון אחרון ( חמישי, 22 פברואר 2007 )
 
< קודם   הבא >
הוסב לעברית על ידי אתר ג'ומלה
© 2019 מרחב אווירי 2006
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.