מיקום זה של מודול עליון ריק
powered_by.png, 1 kB
ראשי arrow אקטואליה... arrow ניסוי לילי מוצלח למערכת החץ
ניסוי לילי מוצלח למערכת החץ הדפס
נכתב על ידי Administrator   
שני, 12 פברואר 2007

אתמול (11 בפברואר 2007) בשעה 21:18 ביצעה מערכת נשק "חץ" ניסוי מערכתי מוצלח, במסגרת ניסויי פיתוח המהווים חלק מחוזה שיפורי מערכת הנשק (ASIP) בין ישראל לארה"ב. זהו הניסוי החמישה עשר של מיירט ה"חץ" והניסוי העשירי של מערכת הנשק.

מטרות הניסוי היו בחינת הביצועים המשופרים שהוקנו למערכת הכוללים הרחבת מעטפת היירוט נגד מטרות עתידיות העלולות לאיים על מדינת ישראל.

בניסוי נבחנה המערכת בתצורה מבצעית משולבת בהשתתפות שתי סוללות מרוחקות גיאוגרפית תוך בחינת הפקת הלקחים מהעבר. טיל המטרה דימה איום עתידי בנתוני קיצון. המיירט, מסדרת הייצור המשותפת לתעשיה אווירית (מל"מ) ולחברת בואינג האמריקאית שוגר בתנאי חשיכה.

שיגור המטרה דימה תרחיש מבצעי וכל מרכיבי מערכת הנשק עבדו בתצורתם המבצעית.

מתאר הניסוי

מתאר הניסוי שבוצע הלילה (התעשייה האווירית) 

לאחר שיגור המטרה, נכנסה מערכת הנשק לפעולה. המכ"מ גילה את המטרה והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי אשר חישב תוכנית הגנה כנגדה. תוכניות ההגנה הועברו אל המשגר אשר שיגר את מיירט הניסוי שבצע את מסלולו בהצלחה והשמיד את המטרה.

מערכת החץ פותחה במשותף על ידי ישראל וארה"ב ומנוהלת על ידי מינהלת "חומה" במשרד הביטחון תוך שיתוף פעולה עם מנהלת ההגנה בפני טילים בליסטיים במשרד ההגנה האמריקאי (MDA). הקבלן הראשי לפיתוח המערכת הינו מפעל מל"מ של התעשיה האווירית. המערכת כוללת: מכ"מ התראה ובקרת אש "אורן ירוק" מתוצרת אלתא, מערכת ניהול ירי "אתרוג זהב" תוצרת תדיראן מערכות, מרכז בקרת משגרים "אגוז-חום" ומשגר מבצעי מתוצרת תעשיה אווירית (מל"מ) ומיירטים, מתוצרת משותפת של התע"א (מל"מ) וחברת בואינג. כמו כן השתתפו בניסוי מרכיבים מתוצרת תעשיה אווירית, תעשיה צבאית ורפאל שספקה, בין היתר, את טיל המטרה "אנקור שחור" ועוד.

arrow-1-s

צילום השיגור (התעשייה האווירית) 

מערכת הנשק "חץ" מבצעית בחיל האוויר ומופעלת על ידי חיילי "חרב מגן" במערך הנ"מ.

הצלחת הניסוי מהווה מדרגה חשובה בהתפתחות היכולת המבצעית ובמתן מענה לאיום עתידי של הטילים הבליסטיים בזירה.

מקורות:

  • הודעת דובר משרד הבטחון
  • הודעת דובר התעשייה האווירית
עידכון אחרון ( שבת, 17 פברואר 2007 )
 
< קודם   הבא >
הוסב לעברית על ידי אתר ג'ומלה
© 2019 מרחב אווירי 2006
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.