מיקום זה של מודול עליון ריק
powered_by.png, 1 kB
ראשי arrow היכן הם היום? arrow מטוסים אזרחיים arrow עודכן! Piper PA18-150 Super Cub - 4X-AJZ
עודכן! Piper PA18-150 Super Cub - 4X-AJZ הדפס
נכתב על ידי אבינעם מיסניקוב   
שבת, 13 ינואר 2007

פרטי מטוס

  • דגם: PA-18-150
  • יצרן: פייפר, ארה"ב
  • מספר יצרן: 18-7311
  • מספר גוף: 18-7467

תולדות מטוס

המטוס יוצר ע"י חברת פייפר בשנת 1960. אין בידינו מידע איך הגיע לחיל האויר, אך עם הגיעו ניתן לו מספר הזנב 63. המטוס שירת בטייסת 100 במשימות קישור ותצפית, בשנת 1971 הועבר לביה"ס לטיסה ובנובמבר 1973 הפך מספרו ל-063 בעת ששירת בביה"ס. כפי הנראה המטוס הוסב בח"א לתלת מושבי.

piper_02

piper_02

המטוס יצא משירות בשנת 1982, חיל האויר העביר אותו כמתנה לקיבוץ עין-שמר ושם הוצב בגן משחקים. בשנת 1989 המטוס הועבר לידי צבי צלר, הוא רשם אותו במנהל התעופה על שמו והמטוס קיבל אות קריאה 4X-AJZ. הוא החזיר אותו לכושר טיסה. מאז הפעיל צלר את המטוס לריסוס ולהטסה בין שדות תעופה בארץ, וכשהקים יצחקי את חברת AIM הופעל המטוס בחברה.

בשנת 2004 הבעלות על המטוס עברה לידי הטייס אבי בן-דוד. לאור מצבו, אבי החליט להחליף את הבד המצפה את המטוס. ולאחר מאמץ משותף של אבי והרבה אנשים טובים, המטוס צופה בבד חדש, הורץ, כוייל  וחזר לטוס בדצמבר 2005 .

דברי תודתו של אב"ד מובאים כאן במלואם כפי שהופיעו בפורום "תעופה קלה":

והזדמנות בשבילי לומר תודה להרבה אנשים טובים אשר השקיעו מזמנם, מרצם ותשומת ליבם כדי לעזור  בפרוייקט שארך שנה, דרש אלפי שעות ועלה בשש ספרות.

ראשית תודה ליעקב רייש. האיש שעשה את כל עבודות הבד וליווה את הפרוייקט מתחילתו ועד סופו, בסבלנות, במקצועיות ובמזג נוח, דבר שקשה לשמור לידי בדרך כלל. תודה לשמוליק עוזרי מאחזקות 2000, מכון הבדק, שעשה מעל ומעבר עבורי עם אנשיו הטובים אשר, איליה וכפיר. תודה גם לשלום שניזק שליווה מטעם מכון הבדק את כל הרכבתו הסופית של המטוס. תודה מקרב לב ליצחקי וצלר. אנשים טובים שעזרו בכל בעייה בה נתקלתי ובלי להיות חייבים לי דבר סייעו המון בתהליך.

תודה לאריאל אריאלי, לאורן זרגרי, ללירן אשכנזי, לזיו רייש. תודה למאיר אבוטבול ואנשיו ממונאייר, כל שייבה שהיתה חסרה עזב הכל וחיפש לי אותה, והכל בתעריף אחיד: סיגריה   תודה גם לבן עמי שעזר למצוא כל מיני ברגים שאלוהים יודע מהיכן להביא אותם. תודה לאלישע הפחח ולאיתן הרתך.

תודה למייק ריכפלד שבלעדיו איירקרפט ספרוס עוד היו מזיינים אותי עד היום והצבעים שלי עוד היו חונים בקודיאק. תודה לטל רייכרט שנסחב לי עם חבילה מחו"ל ובכל פעם שואל אותי במייל אם אני צריך עוד משהו, בלי שפגשתיו מעודי. תודה לצביקה עוזר שבכל פעם הציע להביא לי דברים. אפילו תודה לטל וולנר שגנבתי לו שעה מהחיים, לאמיר שגב שעזר קצת ולדניאלה שהביאה עוגיות. ואם שכחתי מישהו, סליחה, ותודה שוב...

מערכת "מרחב אוירי 2006" מצטרפת למברכים על הולדתו מחדש של המטוס ומאחלת לאב"ד טיסות בטוחות עד אין סוף...

תודתנו לאבי בן-דוד, לנעם הרטוך, לארז ולאמיר שגב על העזרה בפרטים ובתמונות

הגלריה

4x-ajz-5
בשירות AIM חונה בש"ת הרצליה
4x-ajz-11
בזמן השיפוץ
_14.7.06_025
 המוצר המוגמר (צילום:עידו רז)
4x-ajz
בתוך מוסך
4x-ajz-1
באויר
4x-ajz-3
ובהסעה לאחר נחיתה
עידכון אחרון ( שבת, 24 פברואר 2007 )
 
< קודם   הבא >
הוסב לעברית על ידי אתר ג'ומלה
© 2020 מרחב אווירי 2006
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.