מיקום זה של מודול עליון ריק
powered_by.png, 1 kB
ראשי arrow אקטואליה... arrow לוקהיד מרטין מספקת פתרונות מוכחים להגנה מפני טילים בליסטיים
לוקהיד מרטין מספקת פתרונות מוכחים להגנה מפני טילים בליסטיים הדפס
נכתב על ידי Administrator   
שני, 08 ינואר 2007

לוקהיד מרטין השיגה ציוני דרך חשובים במספר תוכניות קריטיות להגנה מפני טילים במהלך שנת 2006, והייתה החברה היחידה שהובילה את הפיתוח של טכנולוגיה חדשה עבור מערכות לשלבי ההאצה, אמצע המסלול והמעוף הסופי.

"בסביבה הנוכחית של איומי טילים תוקפניים ומתפשטים, לוקהיד מרטין הדגימה מוצרים בעלי יכולת העונים על הצרכים הנוכחיים של ארה"ב ובעלות בריתה", אמר דייוויד קייר, סגן נשיא ומנהל ההגנה מפני טילים בלוקהיד מרטין. "יש לנו רקורד מצוין של ביצועים והצלחה במשימות. אחדים מהמוצרים שלנו להגנה מפני טילים הם מבצעיים. מרכיבים מוכחים אלה של המערכת הלאומית להגנה מפני טילים מספקים רמת אמון גבוהה במערכות האחרות שאנו מפתחים כיום כדי לספק הגנה טובה עוד יותר לכוחות הצבא הפרוסים ולאוכלוסיות אזרחיות". ציוני הדרך שהושגו על-ידי לוקהיד מרטין בשנת 2006 במערכות הגנה מבצעיות נגד טילים כוללים:

  • מערכת הנשק איג'יס יירטה בהצלחה טיל בליסטי מתפצל. ניסוי זה - בו נעשה שימוש בגרסה המעודכנת 3.6 של המערכת להגנה בפני טילים בליסטיים שמתאפיינת ביכולת רב-משימתית משופרת -  היה הראשון שכלל השתתפות בינלאומית: המשחתת היפאנית קירישימה (DDG 173), שמצוידת במערכת הנשק איג'יס, עקבה אחרי הטיל הבליסטי שהיווה את המטרה.  צי ארה"ב והסוכנות להגנה מפני טילים אישרו את הפריסה הטקטית של מערכת איג'יס להגנה בפני טילים בגרסה 3.6 בחודש אוגוסט. ניסוי בלתי מוצלח שנערך בדצמבר, אשר נכשל בגלל סידור לא נכון של המערכת, מנותח עכשיו ויתבצע מחדש באביב.

  • לוקהיד מרטין קיבלה חוזה בסך 376 מיליון דולר מפיקוד התעופה והטילים של צבא ארה"ב עבור חומרה ושירותים שקשורים לתוכנית טיל הפטריוט המשופר PAC-3. החוזה כולל ייצור 112 טילים, ערכות שינוי למשגר, חלפים וציוד אחר, וכן ניהול התוכנית ושירותים הנדסיים. האספקה ההתחלתית לצבא ארה"ב של טילי PAC-3 ממאגר המלאי עבור ניסויי בדיקת אמינות היוותה את ציון הדרך העיקרי הראשון בשלב התפעול והתמיכה בתוכנית. בשנת 2006 נערכו שני ניסויי טיסה מוצלחים של ה-PAC-3.

  • מעל 14 מערכות פיקוד, שליטה, ניהול קרב ותקשורת (C2BMC) עבור המערכת להגנה מפני טילים בליסטיים נמסרו בשנת 2006. מערכת C2BMC, שמשלבת את המרכיבים השונים של המערכת הכוללת, מבצעית כיום על פני 14 אזורי זמן.  המכ"ם הקדמי שפועל בתחום התדירויות X שולב בתוך המערכת בשנת 2006, ובכך הושלם שילובו של חיישן ארוך-טווח נוסף במערכת הכוללת להגנה מפני טילים בליסטיים. בשנת 2007 תתחיל מערכת C2BMC ליישם דרישה חדשה לניסוי ואימון בו-זמני על פני מערכת ההגנה כולה תוך כדי ביצוע המשימות האמיתיות.

  • תוכנית המטרות ואמצעי הנגד של הסוכנות להגנה מפני טילים השלימה בהצלחה שלוש משימות בשנת 2006. אלה כללו את שיגור המטעדים המדעיים עבור שתי משימות של תוכנית המדידות הקריטיות/אמצעי הנגד, ואספקת טיל המטרה עם השלב הנפרד בחדירה לאטמוספירה עבור ניסוי של מערכת הנשק איג'יס נגד טילים בליסטיים. התוכנית, שלוקהיד מרטין משמשת בה קבלנית ראשית, השיגה 100 אחוז הצלחה במשימה מאז שיגור המטרה הראשונה בשנת 2005.

ציוני הדרך בשנת 2006 ביכולות של לוקהיד מרטין עבור הדור הבא כללו:

  • לוקהיד מרטין קיבלה חוזה בסך 619 מיליון דולר מהסוכנות להגנה מפני טילים כדי להתחיל בייצור של מערכת הנשק THAAD. החוזה עבור שתי יחידות הירי הראשונות של THAAD כולל 48 מיירטים, שישה משגרים ושתי יחידות בקרת-ירי ותקשורת. המערכת מיועדת לפריסה מבצעית בשנת הכספים 2009. מערכת הנשק THAAD עברה משלב הפיתוח לשלב הייצור, ובוצעו שני ניסויי טיסה מוצלחים בשנת 2006. הניסוי הראשון הדגים את פעולת מערכת הנשק השלמה, תוך שימוש בכל הרכיבים העיקריים של המערכת והוכחת יכולתה. ניסוי שני בשנה שעברה  הסתיים ביירוט מטרה חד-שלבית מסוג Hera.

  • ביצועי מערכת בקרת הקרן /בקרת-הירי של מערכת הלייזר המוטס, שפותחה על-ידי לוקהיד מרטין, השותפה בצוות ABL של בואינג, הוכחו בסדרה של ניסויים קרקעיים בתוך המטוס. הניסויים אימתו את ביצועי הלייזר המאיר עם מערכת בקרת הקרן/בקרת-הירי, והדגימו את היכולת לשלוט בנתיב של הלייזר המאיר ובקרן הלייזר בעלת האנרגיה הגבוהה כאשר היא נעה במהירות האור לעבר המטרה.

  • תוכנית ספינת האוויר לגובה רב התקדמה במידה משמעותית לקראת בניית אב-הטיפוס. תוצאות מוצלחות מניסוי עמידות אריג המעטה במחזור החיים הוכיחו את תכן אב-הטיפוס, והמצבר עבר בהצלחה דימוי של שנת פעילות בטיסה בתוך תא לניסויי סביבה. בנוסף, הסוכנות להגנה מפני טילים מתכוננת לממש את אופציית החוזה לפרויקט השיפור הטכנולוגי כדי לפתח טכנולוגיות מפתח עבור הכלי המבצעי.

  • הושלמו הניסויים הראשוניים של הטיית הדחף בכלי המשמיד עבור מערכת המטעד עם מספר כלי השמדה. במקרה של שיגור טיל אויב, מיירט יחיד המצויד במספר כלי השמדה יחסל את הראש הקרבי הקטלני שחודר לאטמוספירה, יחד עם אמצעי נגד כלשהם שיופעלו כדי לשטות במערכת ההגנה בפני טילים.

  • שיפור ביצועים חשוב במערכת ההגנה האווירית MEADS הושג על-ידי החלפת המיירט הבסיסי לטיל PAC-3 המשופר, אשר מגדיל במידה משמעותית את המעטפת המבצעית של ה-PAC-3 הבסיסי. התוכנית הבינלאומית MEADS שמובלת על-ידי לוקהיד מרטין נכנסה בהצלחה למחזור סקירת התיכון הראשוני שלה, אשר יוביל לאישור התכן במהלך 2007.

  • משרד ההגנה הבריטי בחר בצוות אתנה, בהנהגת לוקהיד מרטין בריטניה, כקבלן הראשי לביצוע תוכנית LEAPP – אספקת תמונה אווירית של הסביבה היבשתית. LEAPP מעניקה יכולת לתאם ולתקוף ביעילות, על-ידי אספקת תמונות ונתונים מדויקים למפקדים על הקרקע במהלך מבצעים. 

לוקהיד מרטין ממלאת תפקיד קריטי בכל שלושת המקטעים של מערכת ההגנה האמריקנית להגנה בפני טילים בליסטיים. בנוסף למוצרים אשר מרכיבים את מערכות ההגנה המבצעיות, לוקהיד מרטין מספקת את מערכות עמוד השדרה אשר משלבות חיישנים, פיקוד ושליטה, ומרכיבי מערכת הנשק של ההגנה מפני טילים בליסטיים. החברה מתמקדת גם ביכולות הדור הבא, ומספקת מטרות ושיטות אחרות שדרושות כדי לבדוק את רכיבי המערכת.

עידכון אחרון ( שני, 08 ינואר 2007 )
 
< קודם   הבא >
הוסב לעברית על ידי אתר ג'ומלה
© 2019 מרחב אווירי 2006
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.